Nabídka tematických zájezdů v tuzemsku:

tematické a adventní zájezdy
Žleby a Veselý Kopec

Kouzlo českých Vánoc - i takto by mohl znít podtitul našeho zájezdu, který vás zavede na státní zámek Žleby a do malebného skanzenu Veselý Kopec. Vydejte se s námi do dob našich prapředků a pojeďme se společně podívat, jak prožívali adventní čas a Vánoce na zámku i v nuzných chaloupkách na venkově.

V rámci tohoto zájezdu nejprve navštívíme vánočně vyzdobený zámek Žleby, kde nás čeká interaktivní prohlídka a určitě i něco dobrého k ochutnání v tamní zámecké kuchyni. Později se přesuneme do skanzenu Veselý Kopec u Hlinska, kde mimo tradičního vánočního jarmarku ožijí i starobylá venkovská stavení. Přesvědčíte se, jak se na Vánoce připravovali v chudých i selských chalupách, jak se připravovala výzdoba a sváteční pokrmy, či které vánoční zvyky a tradice přetrvaly až do dnešních dnů.

Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie a jsme pevně přesvědčeni, že se nám podaří navodit kouzelnou a tajemnou atmosféru blížících se Vánoc.

aktuálně v nabídce:
Připravujeme pro sezónu 2022.
 

 

Babiččino údolí

Babiččino údolí, ležící severně od České Skalice, patří k nejkrásnějším výletním cílům východních Čech. Nejen díky spisovatelce Boženě Němcové (1820-1862), která do scenérie Starého bělidla a Ratibořického zámku zasadila děj svého slavného literárního díla Babička, sem každoročně zamíří tisíce zahraničních i tuzemských návštěvníků.

V období adventu ožívá toto místo kouzlem starých časů. Při prohlídce vánočně vyzdobených zámeckých interiérů se seznámíte s průběhem vánočních svátků na bývalém náchodském panství typickým pro 2. polovinu 19. století.

V Rudrově mlýně a "štědrovečerně" vyzdobené Babiččině světničce na Starém bělidle budete mít možnost obdivovat tradiční lidovou výzdobu a dozvíte se mnohé o vánočních tradicích a zvycích.

V budově vodního mandlu v sousedství mlýna se každý rok koná malý adventní trh, kde můžete zároveň posedět v místní hospůdce. Zájezd je vhodný pro děti i pro dospělé, kteří se nebojí alespoň na chvíli stát se znovu dětmi, a také pro všechny, kteří mají rádi tradiční české Vánoce.

aktuálně v nabídce:
Připravujeme pro sezónu 2022.
 

 

Adventní Praha

Praha, hlavní město České Republiky, je díky svým starobylým památkám, úzkým uličkám a nádherným scenériím oblíbeným cílem návštěvníků doslova z celého světa.

V období Adventu je kouzlo Prahy ještě umocněno krásnou výzdobou a příjemnou atmosférou vánočních příprav. Velká, ale i malinká náměstí ožijí vánočními trhy, ulice provoní svařené víno a večerní osvětlení umocní náladu tajemného očekávání.

Vydejte se s námi na prohlídku naší metropole, jejích předních památek i malebných zákoutí. V rámci zájezdu necháváme dostatek volného času pro případné vánoční nákupy, návštěvu restaurací a kaváren. Dozvíte se zajímavé informace z historie města, jeho současnosti a zavedeme vás i na místa méně známá, která vás zaručeně okouzlí ...

 

FOTOGALERIE

aktuálně v nabídce:
Připravujeme pro sezónu 2022.
 

 

Moravské vinné sklepy

Jižní Morava, toť úrodný kraj proslulý pěstováním vinné révy a výrobou dobrého vína, které právem získává ocenění na světových výstavách a soutěžích. V rámci Putování za moravským vínem se s námi můžete vydat poznávat historii a technologii výroby tohoto nápoje králů.

Naše putování zahájíme ve vinařské expozici Regionálního muzea v Mikulově, kde si mimo jiné prohlédneme i raritu – obří sud z roku 1643, patřící k největším vinným sudům v Evropě. Po krátké prohlídce města se přesuneme přímo do oblasti malebných vesniček, rozsáhlých vinohradů a typických jihomoravských sklípků, kde se podíváme na pěstování vína v praxi. Odměnou nám budou i kouzelné výhledy na jihomoravskou krajinu.

Podvečer a večer pak strávíme v typickém jihomoravském vinném sklípku, kde nás čeká nejen degustace vína se zkušeným sommeliérem, ale především dobré jídlo a vína co hrdlo ráčí. K udržení dobré zábavy zajisté přispěje i hudební doprovod cimbálové muziky.

aktuálně v nabídce:
Připravujeme pro sezónu 2022.
 

 

Rožnov p.R., Olomouc

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je nejoblíbenější a turisty nejnavštěvovanější skanzen České republiky. V průběhu celého roku pořádá pro své návštěvníky bohatý program. Jednou z nejoblíbenějších akcí je bezesporu tradiční Vánoční jarmark, na který bychom vás rádi pozvali. Areál Dřevěného městečka zaplní množství stánků, na kterých si můžete zakoupit tradiční řemeslné výrobky a spousty dobrot.

Valašská dědina vás naláká na oživlé expozice. Malebné chaloupky prohřeje teploučko kachlových kamen a pícek, a dozvíte se mnohé o životě na Valašsku v období Adventu. Vraťte se s námi do časů našich babiček a prababiček a nechte se unášet atmosférou vánočních zvyků, tradic a koled. Pravou vánoční náladu ve vás probudí vůně čerstvé vánočky, perníčků, horké medoviny a svařeného vína.

Zájezd zakončíme v centru svátečně vyzdobené Olomouce, plné trhů, dobrot a vyhlášeného punče. Toto kouzelné univerzitní město si vás získá nejen krásnými památkami, ale především jedinečnou a útulnou atmosférou. To nejzajímavější z něj vám představí náš průvodce během komentované prohlídky, zbude však i dostatek času na návštěvu Adventních trhů. Zapomeňte alespoň na jeden den na předvánoční stres a prožijte s námi kouzlo českých Vánoc.

 

FOTOGALERIE

aktuálně v nabídce:
Připravujeme pro sezónu 2022.
 

 

KOVOZOO Staré Město

Pro letošní podzimní prázdniny jsme připravili výlet orientovaný na rodiny s dětmi a také milovníky zvířat, především koní. V rámci zájezdu s podtitulem "Putování za zvířátky" se nejdříve vypravíme do slavného Hřebčína Napajedla, kde si prohlédneme nejen samotný hřebčín, ale pojedeme se podívat i do míst, kde jsou ustájené kobylky s hříbátky. Hřebčín Napajedla byl dlouhá léta nejúspěšnějším chovatelem v Československu, od roku 1993 je pak nepřetržitě každým rokem nejúspěšnějším chovatelem v České republice. Není proto divu, že koně zde narození a odchovaní, vyhrávají závody, a připisují si cenná umístění, nejen u nás či na Slovensku, ale i v Anglii, Francii, Švýcarsku, Německu, Rakousku a řadě dalších zemí.

V odpoledních hodinách se pak přesuneme za zvířátky do zoologické zahrady ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Nejedná se ovšem o tradiční zoo, nýbrž o KOVOZOO, kde si na své přijdou, jak pevně věříme, nejen děti, ale i dospělí návštěvníci. KOVOZOO Staré Město je jediná kovová zoo v Evropě, vznikla v roce 2012, a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru. Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu. Svojí propracovaností a dokonalostí mnoho zdejších návštěvníků překvapí. V současné době KOVOZOO "obývá" více než 220 zvířat a stále se rozrůstá. Mimo zvířátek nabízí KOVOZOO i další zajímavé exponáty, jako maják, letadlo, nebo loď jménem Naděje, která je dlouhá 20 metrů, vybavená plachtami a třemi stěžni, z nichž ten nejvyšší sahá až do výšky 14 m. Prozkoumejte palubu lodě, zatočte si kormidlem nebo přenocujte přímo v kajutě kapitána Jacka ...

aktuálně v nabídce:
Připravujeme pro sezónu 2022.
 

 

Petr Horák

+420 777 906 580

info@drakonatravel.cz

nejbližší
zájezdy

 

kompletní nabídka

Navštivte nás
na Facebooku: